Systém TaHoma®

Systém TaHoma®

Bezdrôtové ovládanie vybavenia domácnosti pomocou inteligentného mobilného telefónu, tabletu alebo cez webové rozhranie PC bez nutnosti elektroinštalácie alebo zásahu do interiéru.

TaHoma® Smart Home: pohodlný a šikovný spôsob života dostupný pre všetkých

Ovládajte a centralizujte všetky zariadenia so systémom TaHoma®, a to diaľkovo pomocou tabletu alebo smartphonu.

Prečo si vybrať systém automatizácie TaHoma®?

Prepojte žalúzie, rolety, markízy, brány, kúrenie aj svetlá do jedného celku a majte svoju domácnosť vždy pod kontrolou. Rozmýšľate, či ste zatvorili garáž? Vďaka aplikácii pre smartphony môžete všetko skontrolovať a vyriešiť, aj keby ste boli vzdialení aj tisíc míľ.

Systém TaHoma® ovláda na diaľku pripojené časti domácnosti, ale tiež môže napríklad simulovať prítomnosť v dome. Ako? Systém dokáže spustiť podľa prednastavených scenárov kroky, ktoré budú zvonku pripadať nezvaným hosťom ako pohyb v dome. Napríklad rozsvieti v daných časových úsekoch svetlá alebo sa zavrie či otvorí tienenie atď. V prípade potreby možno tieto kroky vypnúť na diaľku a vy si môžete užívať nerušenú dovolenku.

Systém TaHoma® vám dopraje nielen pohodlie, ale aj bezpečie. Vďaka jednoduchému a intuitívnemu rozhraniu si dokážete nastaviť scenáre napríklad príchodu a odchodu. Potom už stačí len používať ikony. A pokiaľ systém zistí ohrozenie v podobe požiaru alebo vlámania, obratom vás informuje prostredníctvom notifikácií, aby ste mohli reagovať. Nemusíte sa tak báť, čo se deje, keď nie ste zrovna doma. Svoju domácnosť máte neustále pod kontrolou.

Synchronizáciou ovládania kúrenia a zatvárania roliet dosiahnete úspory za teplo. Ako to funguje? Nastavte scenár tak, aby sa rolety pri slnečnej aktivite v zime otvorili a interiér bol vyhrievaný zvonku. V rovnakú chvíľu sa vypne tiež kúrenie. V opačnom prípade, pri nepriaznivom počasí a poklesu teploty, sa rolety zatiahnu a zabránia tak únikom tepla. Kúrenie sa znovu zapne. Znie to zložito? Nie je! Viac zistíte v našich videonávodoch, viz nižšie.

Chcete ovládať len jednotlivé prvky svojej domácnosti? Možno by vás viac zaujímal systém Connexoon.

Vyžiadať si nezáväznú cenovú ponuku

Mám záujem

Vyberte si svoje ideálne riešenie

Čo všetko vám môže komplexný systém automatizácie domácnosti TaHoma® ponúknuť? Pozrite se na našu stránku rozcestníku, kde nájdete prehľadne všetky prvky svojho domova, ktoré môžete do systému TaHoma® zapojiť a komfortne ich ovládať pomocou smartphonu.

Hlavné výhody systému TaHoma®

 • Upozornenie v reálnom čase.

 • Celý dom neustále pod dohľadom.

 • Možnosť odomknúť/zamknúť na diaľku.

 • Chytré scenáre pre jednotlivé časti dňa.

 • Riadenie vykurovania a úspora tepla.

 • Riadenie vykurovania a úspora tepla.

Jednoducho ovládateľné a intuitívne rozhranie pre každého odkiaľkoľvek

Pravdepodobne najviac budete využívať aplikáciu v smartphone alebo tablete. Ďalšou možnosťou je spustiť scenár pomocou inteligentných hodiniek alebo hlasového asistenta. Smart scenáre nastavíte len vo webovom rozhraní alebo na tablete. Spustiť ich môžete z akéhokoľvek vyššie spomenutého inteligentného zariadenia.

Jedna základňa, stovky možností

Systém TaHoma® je v súčasnej dobe jednou z najkomplexnejších platforiem na trhu. Je kompatibilný s viac ako 250 radmi výrobkov vrátane napr. dvere, okná, rolety, žalúzie, vjazdové brány, garážové brány, kúrenie, osvetlenie, monitorovacie kamery a poplašné systémy. Okrem ovládania produktov Somfy, ktoré sú samozrejmosťou, je systém TaHoma® kompatibilný s celým radom produktov od ďalších významných partnerských značiek domácich spotrebičov.

Jedna základňa, stovky možností

Systém TaHoma® je v súčasnej dobe jednou z najkomplexnejších platforiem na trhu. Je kompatibilný s viac ako 250 radmi výrobkov vrátane napr. dvere, okná, rolety, žalúzie, vjazdové brány, garážové brány, kúrenie, osvetlenie, monitorovacie kamery a poplašné systémy. Okrem ovládania produktov Somfy, ktoré sú samozrejmosťou, je systém TaHoma® kompatibilný s celým radom produktov od ďalších významných partnerských značiek domácich spotrebičov.

TaHoma® partneri

TaHoma® má certifikáciu nezávislej organizácie Syss, ktorá zaručuje, že servery, ktoré slúžia na hosting a ukladanie dát spoločnosti Somfy, ponúkajú najvyššie štandardy zabezpečenia, ako aj zabezpečenie webového rozhrania a aplikáciu systémov iOS a Android ovládajúcich vybavenie.

Zaujala Vás táto ponuka?

Mám záujem

Prehľadný video návod

Neradi čítate návody? Nevadí. Pozrite sa na naše tutoriály, ktoré máte rozdelené do jednotlivých krokov.

1. krok – pripojte jednoducho všetky svoje zariadenia do TaHoma®

Prevedieme vás pripojením vašich zariadení krok za krokom…

2. krok – buďte v TaHoma® ako doma

Krok za krokom pridáme všetky časti domácnosti…

3. krok – vytvorte v TaHoma® scenáre pre vaše väčšie pohodlie

Ukážeme vám, ako pridať viac prvkov domácnosti do scenárov. Príklad: kliknutím pri odchode aktivujte naraz alarm, čidlá, zatvoríte rolety atď…

4. krok – užívajte si ako expert a tvorte v TaHoma® pokročilé smart scenáre

Príklad smart scenára: keď teplota v dome stúpne nad 25 °C, teplotné čidlo pošle automaticky informáciu do systému TaHoma®, ktorý vydá povel, aby sa rolety na strane domu, kde slnko páli, zatiahli. Dom si tak stráži teplotu sám a v prípade, že teplota klesne pod napr. 22 °C, automaticky rolety opäť vytiahne.

Mobilnú aplikáciu sťahujte tu

Špecifikácia

 • U io-homecontrol® a ďalších vybraných produktov je zobrazená aktuálna pozícia alebo stav každého výrobku
 • Umožňuje jednoduchú tvorbu scenárov (aktivácia manuálne / časovo / senzory)
 • Ľahká tvorba denných scenárov, ktoré je možné priradiť do týždenných scenárov
 • Riadenie až 200 io-homecontrol® zariadení
 • Mobilná aplikácia v slovenskom jazyku pre Android a iOS
 • Open API pre vybrané produkty
 • Plná kompatibilita s produktmi io-homecontrol® a RTS
 • Pridaná kompatibilita na vybrané produkty pracujúca na frekvencii Z-Wave, EnOcean, ZigBee
 • Jednoduché nastavenie systému pomocou PC / iPadu
 • Jednoduchá a komfortná obsluha pomocou webového prehliadača / aplikácií pre android a iOS
 • Kompatibilný s vybranými výrobkami: Velux, Philips HUE, Hitachi, Danfoss, GU, Hoppe a ďalšími
 • Do systému TaHoma môžete pripojiť až 200 zariadení
 • Vytvorte si až 40 scenárov
 • Maximálny počet časových scenárov (agend): 40
 • Maximálny počet smart scenárov: 20
 • Možno vytvoriť až 6 podmienok v smart scenároch
Šírka 71,25 mm
Výška 110 mm
Hĺbka 28,13 mm
Pracovní kmitočet radio 433-868 MHz
Povrchová úprava Biela

Vyžiadať si nezáväznú cenovú ponuku

Mám záujem