Somfy automatizácia domácnosti

Home>Somfy automatizácia domácnosti

SOMFY AUTOMATIZÁCIA DOMÁCNOSTI

Inteligentné riadenie domácnosti sa postará o to, aby vaše bývanie bolo maximálne pohodlné, bezpečné a zároveň vám pomohlo dosiahnuť významné úspory na energiách. Takisto vám umožní mať neustále pod kontrolou svoje osvetlenie, vykurovanie, ale aj vnútorné žalúzie či garážové brány.

Inteligentné riadenie domácnosti sa postará o to, aby vaše bývanie bolo maximálne pohodlné, bezpečné a zároveň vám pomohlo dosiahnuť významné úspory na energiách. Takisto vám umožní mať neustále pod kontrolou svoje osvetlenie, vykurovanie, ale aj vnútorné žalúzie či garážové brány.

AKO AUTOMATIZÁCIA DOMÁCNOSTI FUNGUJE?

Jednou z hlavných používateľských výhod inteligentne riadenej domácnosti je možnosť ovládať všetky kompatibilné zariadenia jedným diaľkovým ovládačom, smarphonom alebo tabletom. Ak máte zaužívané zvyklosti a potreby, môžete dokonca využiť prednastavené scenáre.

Môžete si zvoliť jeden zo systémov automatizácie domácnosti od spoločnosti Somfy – TaHoma® alebo Connexoon. Predtým, ako sa s nimi detailne zoznámite, pozrite si odpovede na najčastejšie otázky, ktoré sú k dispozícii na internetovej stránke spoločnosti Somfy

Systém TaHoma® switch

TaHoma® switch predstavuje komplexný systém automatizácie, ktorý bezdrôtovo prepojí jednotlivé prvky domácnosti, takže ich môžete ovládať z akejkoľvek miestnosti domu. Ak práve nemáte poruke ovládač, postačí vám aj smartphone a pár kliknutí, či dokonca len váš hlas. Je to neuveriteľne jednoduché. Okrem pohodlia sa však systém postará aj o vašu bezpečnosť a ihneď vás upozorní na rôzne problémy – napríklad na prekážku v okne, ktorá žalúziám znemožní ich úplne uzavretie.

So systémom TaHoma switch sa nemusíte obávať žiadnych búracích prác, inštalácia si vôbec nevyžaduje vŕtanie do stien, postačí vám len zdroj elektriny a internetové pripojenie. O všetko ostatné sa postarajú odborníci Somfy. Bezdrôtová technológia io-homecontrol® dokonca umožňuje systém kedykoľvek rozšíriť o ďalšie zariadenia. Výhodou systému TaHoma switch je jeho kompatibilita s viac ako 300 ďalšími výrobkami Somfy, ako aj s produktmi najvyhľadávanejších značiek.

Ak je pre vás najväčším komfortom kontrolovať celý systém čo najmenej, nechajte ho, nech sa o všetko postará sám. Môžete si naprogramovať rozličné scenáre, prostredníctvom ktorých sa budú všetky naplánované úkony uskutočňovať bez toho, aby ste ich museli sami riadiť, či už je to zatváranie brány po vašom odchode alebo zatiahnutie roliet v určitom čase. Prípadne si môžete nastaviť odlišné scenáre na pracovné dni, dovolenky či víkendy.

Pozri viac

Aplikácia Connexoon

Systém Connexoon v sebe združuje tri šikovné aplikácie, ktoré sa postarajú o kľúčové oblasti vašej domácnosti – tienenie (žalúzie a rolety) prostredníctvom Connexoon Window, príjazdovú bránu vďaka Connection Access a terasu, ktorú môžete riadiť pomocou Connection Terrace. Systém uvítajú najmä menšie domácnosti, ktoré inteligentné riadenie využívajú len čiastkovo, napríklad na ovládanie interiérového tienenia s motorom.

Aplikácie fungujú podobne jednoducho ako v prípade systému TaHoma®. Connexoon však nemusíte nevyhnutne využiť v rámci celej domácnosti – stačí zvoliť len jednu aplikáciu, alebo zvoliť ľubovoľnú kombináciu dvoch aplikácií a ovládať tak len dvojicu prvkov, napríklad tienenie a terasu.

Vďaka systému Connexoon môžete ovládanú časť domu prispôsobiť svojej nálade, napríklad spustiť hudbu na terase a doplniť ju vhodnou intenzitou osvetlenia či najvhodnejším tienením. Ak zistíte, že vám nastavenie vyhovuje, pokojne si ho uložte, systém si ho zapamätá a vy sa nebudete musieť trápiť opätovným nastavovaním.

Pozri viac

Máte záujem o ďalšie produkty značky Somfy? Napíšte nám a my vám veľmi radi poradíme.

Kontakt