Predokené rolety do novostavby

Home>Tieniaca technika>Vonkajšie tienenie>Predokené rolety do novostavby

Na predokenné rolety do novostavby sú v ponuke dva varianty riešenia

Predokenné rolety so zaomietacím boxom

Predokenné rolety v zaomietacom boxe patria medzi veľmi praktické riešenia pre inštaláciu do novostavieb. Ako už ich názov napovedá, box rolety je odizolovaný priamo v stene nad okenným rámom a nie je absolútne viditeľný. Môže byť zakrytý zatepľovacím fasádnym systémom či omietkou. Predokenné rolety v tomto variante sa výborne hodia pre riešenia kde nie je možnosť inštalovať priamo na vonkajšie murivo Vášho domu.

Paleta farieb

Predokenné rolety sú nielen funkčný, ale tiež dekoratívny prvok príslušného obydlia, samozrejmosťou je široká farebná škála vyhotovení s možnosťoulakovania jednotlivých komponentov do akejkoľvek farby RAL RAL či potiahnutie renolitovou fóliou v niekoľkých variantoch imitácie dreva. Vďaka možnostiam lakovanie do farby a imitácii dreva, sa vonkajšie rolety MINIROL môžu stať výborným dekoratívnym prvkom Vášho domu.

Efektívna izolácia

Vďaka umiestneniu predokennej rolety v zaomietacom boxe nie je nijako prerušený tepelný most medzi interiérom a vonkajším prostredím. Tento systém sa vyznačuje vynikajúcimi izolačnými vlastnosťami a tiež tu existuje možnosť integrácie sieťky proti hmyzu priamo do roletového boxu.

Možnosti ovládania

Ako ovládací prvok môžeme využiť popruh, šnúru, kľuku, pružinu či zvoliť najpohodlnejšie riešenie – motorické ovládanie s možnosťou využitia diaľkového ovládania. Motorické ovládanie zabezpečuje stály a nemenný pohyb panciera rolety a tým výrazne predlžuje životnosť celého systému.

Predokenné rolety do prekladov

Roletový systém MINIROL do predkladov znamená kompaktné vyhotovenie predokennej rolety s prekladom (napr. HELUZ alebo VARIO od spoločnosti Wienerberger). Najväčšou prednosťou prekladov značky HELUZ je možnosť inštalácie nosných roletových prekladov v prvej fáze výstavby a až dodatočná montáž roliet samotných. Napr. z dôvodu obmedzeného rozpočtu v prvej fáze novostavby. Dalej preklad HELUZ ponúka možnosť zapustenej vodiacel lišty, ktorá vylepší celkový design a stabilitu celého systému.

Ovládanie tohto variantu predokennej rolety je možné popruhom, šnúrou, kľukou alebo samozrejme motoricky.