Miniroll Screen

je určený predovšetkým na externé zatienenie okien a veľkých presklení

– zatienenie je vytvárané pomocou špeciálnej textílie s takmer neobmedzenou životnosťou, voľbou látky je možné ovplyvniť výsledný vzhľad a vlastnosti interiéru

– minirol screen je často používaná varianta, kde je látka voľne napnutá medzi spodnou lištou a boxom(spodná lišta môže byť viditeľná alebo skrytá v spodnom leme látky)

Látka SCREEN – látka typu screen je zložená zo sklenných vlákien potiahnutých vrstvou PVC. Sklenné vlákno je veľmi odolné voči vonkajším vplyvom ako je vietor, náhle zmeny teplôt, vlhkosť. Má veľmi dlhú životnosť. Každé vlákno je potiahnuté samostatnou vrstvou PVC a následne je ušitá výsledná textília, čo umožňuje kombináciu viacerých farebných vlákien a pravidelný vzhľad na celkovej ploche látky.

Látka SOLTIS – látka typu Soltis je zložená z polyesterových vlákien potiahnutých vrstvou PVC. Na rozdiel od screenu je najprv ušitá látka celoplošne z jednotlivých vlákien, pričom dochádza k jej prepnutiu, čo má za následok veľmi dobrú tvarovú stálosť a pevnosť látky. Následne je potiahnutá vrstvou PVC čo dodá látke nepravidelný vzhľad v celej ploche látky.

Druhy ovládania

Motorické – tento druh ovládania ponúka užívateľovi komfort. Motor je integrovaný v hriadeli s látkou, je veľmi tichý a bezúdržbový. Možnosť ovládania je pomocou vypínača jednotlivého alebo skupinového. Pre náročnejších je možnosť použitia špeciálneho trubkového motora ovládaného pomocou diaľkového ovládania (1-kanálového, viac-kanálového). Okrem komfortného ovládania je možné nastavovať a meniť rôzne funkcie ako sú slnečný a veterný senzor, programovateľné hodiny, exteriérové vypínače a ďalšie možnosti.

Ručné – ovládanie pomocou kľuky (poslúži tam, kde nie je privedená elektrina).