Skladacie brány

Home>Skladacie brány

Skladacie brány sú ideálnym riešením pri nedostatku miesta. Požadovaná výška nadpražia je aj pri rozmerných bránach malá a možnosť montáže skladacích brán z exteriéru ponecháva interiér úplne voľný pre ďalšie využitie. Ďalšou výhodou skladacích brán je možnosť čiastočného otvorenia brány alebo otvorenia len jedného priechodného krídla. Interiér haly tak zostáva viac chránený proti nepriaznivým poveternostným podmienkam.

Vyžiadať si nezáväznú cenovú ponuku

Mám záujem

Stavebná pripravenosť je prvým a veľmi dôležitým krokom pred montážou nových brán, preto jej venujeme maximálnu pozornosť. V rámci komplexnej podpory Vám radi poskytneme všetky informácie týkajúce sa stavebnej pripravenosti Vašej stavby. Prostredníctvom našich zmluvných partnerov si taktiež môžete objednať schôdzku či prehliadku stavby spolu s odbornou konzultáciou, vďaka ktorej ušetríte čas aj náklady a môžete sa dozvedieť o najvhodnejšom riešení pre Váš projekt.

OL – ostenie ľavé min. 350 mm
OP – ostenie pravej min. 150 mm
VN – výška nadpražia min. 250 mm
SŠ – stavebná šírka
SV – stavebná výška

  • hotový začistený stavebný otvor, príp. hotová nosná konštrukcia (zosilnenie obvodu otvoru)
  • dokončená rovná podlaha
  • prívod el. energie 400V (výnimočne 230V), 50Hz, 16A
  • kolmosť stien a podlahy
  • pomocou skrutiek k pripravenej konštrukcii zosilňujúcej obvod otvoru
  • vlastné uchytenie pohonu a vodiacich prvkov je pre rôzne veľkosti odlišné a preto je vhodné rozmiestnenie výstužných profilov vopred konzultovať s dodávateľom

Údržbu strojných častí vykonáva dodávateľ alebo odborná firma v rámci záručného a pozáručného servisu. Vzhľadom na vysokú spoľahlivosť všetkých komponentov je požiadavka na bežnú údržbu minimálna. Jedná sa prakticky o zachovanie čistoty v priestore brány, vodiacich líšt a pod. a kontrolou nepoškodenosti jednotlivých dielov (laná, pánty, atď.).

Krídlo je vyrobené zo sendvičových panelov hrúbky 50 mm vyplnených polyuretánovou penou. Krídlo je vystužené oceľovým rámom a lemované hliníkovým profilom v prírodnom eloxe.

Rámová konštrukcia krídla je tvorená hliníkovými profilmi s hrúbkou 45 mm dodávanými štandardne v prírodnom eloxe s výplňami podľa priania zákazníka. Hliníková rámová konštrukcia bránového krídla umožňuje veľkoplošné presklenie brány pri zachovaní vysokej stability bránového krídla.

  • Mechanické skladacie brány sa ovládajú masívnou rázvorovou kľukou umiestnenou na vnútornej strane krídla.
  • Vratové krídlo je možné v otvorenom stave zaistiť aretáciou.
  • Pre jednoduchú manipuláciu je možné brány osadiť elektromechanickým alebo elektro hydraulickým pohonom s riadiacou jednotkou, ktorej súčasťou je aj ovládacie trojtlačidlo.

Vyžiadať si nezáväznú cenovú ponuku

Mám záujem