Pergoly s naklápacími lamelami

Žalúzie » Pergoly » Pergoly s naklápacími lamelami

PERGOLY S NAKLÁPACÍMI LAMELAMI

Nastavte si intenzitu slnečných lúčov na terase sami. S vašou novou záhradnou pergolou je to hračka. Strecha naklápacích pergol je tvorená z hliníkových lamiel, ktoré sa dajú variabilne naklápať dľa aktuálnych zmien počasia.

Jedinečné riešenie naklápacej pergoly, ktorá vás ochráni pred slnkom, dažďom a snehom. S ďalším príslušenstvom, ako sú screenové rolety alebo posuvné zasklenie vytvoríme dokonalú záhradnú pergolu na celý rok.

Vyžiadať si nezáväznú cenovú ponuku

Mám záujem

PERGOLA SO SKLÁPACÍMI LAMELAMI

Sklápacie pergoly PLACEO sú populárne riešenie zastrešenia terasy pre moderné stavby. Tento typ bioklimatických pergol má celkom rovnú obvodovú konštrukciu (bez sklonu) a strechu tvoria sklápacie hliníkové lamely, ktoré je možno polohovať (naklápať) v rozmedzí od 0° do 140°. Pri uzavretých lamelách pergoly  docielite “úplne pevnej strechy”, ktorá Vás úplne ochráni nielen pred slnkom a dažďom, ale tiež aj snehom. Extrudované hliníkové lamely sú uložené v spáde vždy k motoru a na tejto strane musí byť tiež inštalovaný odtokový stĺp alebo stĺpy. Odtok vody je vždy integrovaný vo vnútri stojky pergoly a v závislosti na veľkosti sa určuje počet odtokových stĺpov (do 17 m2 je len jeden odtokový stĺp, nad 17 m2 sa už používajú dva odtokové stĺpy). Prevedenie pergoly môže byť na štyroch stĺpoch (tzv. samostatne stojaca) alebo čiastočne kotvená o dom na ľubovoľnom počte stĺpov.

KONŠTRUKCIA A FARBY

Sklápacia pergola je tvorená extrudovanými hliníkovými profilmi, ktoré sú ošetrené práškovou farbou Tiger Drylac… Základné farby z kolekcie obsahujú všetky moderné farby ako  je RAL9006 (strieborná), RAL9007 (tmavo strieborná), RAL7035 (šedá), RAL7016 (antracitová), RAL7021 (antracitová), RAL9010 (biela) a RAL9016 (biela). Samozrejmosťou  je možnosť výberu akejkoľvek  farby dľa vzorkovníka RAL.

ROZMERY PERGOLY

Základný rozmer pergoly s 1-modulovým riešením a štyrmi stĺpami je 4.000 x  6.000 mm, veľmi populárne je 1-modulové riešenie so 6 stĺpami s maximálnym rozmerom 4.500 x 6.950 mm. Samozrejmosťou je možnosť spájania viacerých modulov.

PRÍSLUŠENSTVO K PERGOLE

Medzi obľúbené príslušenstvo patrí osvetlenie, ktoré je možno integrovať do extrudovaných lamiel. Osvetlenie je LED (biele), ktoré je možno ovládať na diaľkovom ovládaní, ktoré Vám dovolí regulovať intenzitu osvetlenia v rozsahu 0%, 33%, 66% a 100%. Ako ďalšie zaujímavé príslušenstvo môžete zvoliť posuvné alebo fixné zasklenie, prípadne integrované screenové rolety, ktoré sú najpopulárnejšie.

ÚDRŽBA PERGOLY

Táto posuvná pergola je celkom bezúdržbová a preto nevyžaduje špeciálnu údržbu. Čas od času doporučujeme konštrukciu i lamely ošetriť čistou vodou bez použitia saponátov.

 • Kvalitná povrchová úprava s 48 mesačnou zárukou
 • Väčšina populárnych farieb v základnej cene, bez príplatku
 • Odolnosť voči vetru 150 km/hod a snehu 900 N/m2, lamely musia byť zatvorené
 • Maximálny rozmer 4500 x 6950 mm – jeden modul
 • Možnosť prepojenia viacerých modulov, prekrytie veľkých plôch so 100% vodotesnosťou
TYP PRODUKTU Naklápacie pergoly ALARIS PLACEO
ŠÍRKA 4000 mm
HĹBKA 3000 mm
FARBA RAL 7016
OVLÁDANIE Rádiovým pohonom Elero
PREVEDENIE Pergola kotvená k domu, polykarbonát 16mm alebo volne stojaca
CENA 5 105 € (bez DPH a montáže)

NAKLÁPACIA PERGOLA BAVONA (HARDTOP)

Pergoly BAVONA sú v posledných rokoch najobľúbenejším riešením pre moderné stavby. Tieto bioklimatické pergoly sú tvorené celkom rovnou hliníkovou konštrukciou, kde strechu pergoly tvoria extrudované hliníkové lamely, ktoré je možno polohovať (naklápať) od 0°do 140°. Pri uzavretých lamelách pergoly docielite “pevnú strechu”, ktorá Vás jednoducho dokonale ochráni pred dažďom, ale aj snehom. Obvodová konštrukcia je celkom rovná, takže sa perfektne hodí k ostrým tvarom každej stavby. Hliníkové lamely sú uložené v spáde vždy k motoru, kde musí byť inštalovaný odtok vody. Odtok  vody je vždy integrovaný vo vnútri  nosnej stojky pergoly a v závislosti na veľkosti sa určuje počet odtokových stojok (do 17 m2 je len jeden stĺp, nad 17 m2 sa už používajú dva odtokové stĺpy). Najpopulárnejšie riešenie tejto pergoly  je na 4 stojkách, ale samozrejmosťou je aj možnosť kotviť pergolu k domu a potom použiť menej stojok.

KONŠTRUKCIA A FARBY

Konštrukcia pergol je tvorená extrudovanými hliníkovými profilmi, ktoré sú ošetrené práškovým lakovaním tej najvyššej kvality značky IGP. Základné farby z kolekcie “Classic colours” obsahujú 16 farieb – lesklých i matných. V tejto kolekcii môžete kombinovať rozdielnu farbu konštrukcie a lamiel. Výrobca doporučuje svetlejšiu farbu lamiel vzhľadom k veľkej ploche, kedy tmavé farby priťahujú slnečné žiarenie. Za príplatok môžete vyberať z kolekcie “Trend” alebo “Rainbow”. Samozrejmosťou  je výber akejkoľvek farby zo vzorkovníku RAL.

ROZMERY PERGOLY

Rozmer 1 modulu pergoly (4 stojky) je 4.500 x 6.000 mm. 2-modulové riešenie pergoly (4 stojky) je možno použiť  do maximálneho rozmeru 6.000 x 6.000 mm. Štandardná výška stojín je 2.400 mm, ale za príplatok je možno použiť ľubovoľnú veľkosť dľa požiadavku do max. dĺžky 2.770 mm.

PRÍSLUŠENSTVO K PERGOLE

Medzi obľúbené príslušenstvo patrí osvetlenie, ktoré je umiestnené na odtokovom profile (hornej nosnej konštrukcie). Osvetlenie môže byť buď priame alebo nepriame (záleží na umiestnení) osvetľovacou lištou na odtokovom profile. Štandardné osvetlenie je LED  (biele), ktoré je možno ovládať na diaľkovom ovládaní. Ako novinku môžete teraz kúpiť aj farebné RGB LED osvetlenie, ktoré sa ovláda na inom diaľkovom ovládači. K bielemu LED osvetleniu je možno kúpiť stmievač, ktorý Vám dovolí regulovať intenzitu osvetlenia v rozsahu 0%, 33%, 66% a 100%. Ako ďalšie zaujímavé príslušenstvo môžete zvoliť posuvné alebo fixné zasklenie, prípadne screenové rolety.

ÚDRŽBA PERGOLY

Táto posuvná pergola je celkom bezúdržbová a preto nevyžaduje špeciálnu údržbu. Čas od času doporučujeme konštrukciu i posuvnú strechu ošetriť čistou vodou bez použitia saponátov. Na väčšie nečistoty môžete použiť slabú saponátovú vodu a potom saponát zmyť čistou vodou.

 • Kvalitný výrobok ,,Made in Swiss,, s 5 ročnou zárukou
 • Elegantné riešenie, vďaka svojim kubickým tvarom
 • Certifikovaný výrobok odolný voči vetru a snehu
 • 16 farieb konštrukcie, bez príplatku
 • Možnosť vybavenia screenami, presklenými stenami, osvetlením a inými prvkami
 • Možnosť doplnenia o samonosný podlahový systém I.S.L.A.
TYP PRODUKTU Bioklimatická pergola BAVONA HARDTOP
ŠÍRKA 4000 mm
HĹBKA 3000 mm
FARBA Classic colours
CENA Na dotaz (bez DPH a montáže)

NAKLÁPACIE-POSUVNÉ LAMELOVÉ PERGOLY AEROLUX

Tieto unikátne pergoly AEROLUX sú unikátne riešenie, ktoré boli ako prvé uvedené na trh. Pergoly majú rovnú obvodovú konštrukciu a ostré tvary všetkých svojich profilov. Strechu tvoria extrudované hliníkové lamely, ktoré sú vyspádované vo vnútri konštrukcie. Tento lamelový systém je možné naklápať, ale tiež odsunúť na stranu, vďaka čomu získate až o 50% viac svetla pod pergolou. Odtok vody je vždy integrovaný vo vnútri nosnej stojky pergoly a v závislosti na veľkosti sa určuje počet odtokových stĺpov (do 17m2 je len jeden stĺp, nad 17 m2 sa už používajú 2 odtokové stĺpy). Prevedenie pergoly môže byť na 4 stĺpoch (tzv. samostatne stojaca) alebo čiastočne kotvená o dom na ľubovoľnom počte stĺpov.

KONŠTRUKCIA A FARBY

Konštrukcia lamelovej pergoly je tvorená extrudovanými hliníkovými  profilmi, ktoré sú ošetrené práškovým lakovaním. Základné farby bez príplatku sú “RAL colours”, ktoré obsahujú ďalších 6 farieb (RAL 9016, RAL1013, RAL9006, RAL7006, RAL7016 a RAL9005). Tieto farby sú lakované v hladkom prevedení – lesklé. Ďalšia farba bez príplatku je z kolekcie “Xclusive colours” s označením ON617 (štruktúrovaná antracitová farba). Ďalšie farebné a texturované prevedenie s príplatkom  je z kolekcie “Xclusive colours a Textured colours”, prípadne akékoľvek farby z kolekcie RAL. Je možné kombinovať inú farbu konštrukcie a lamiel. Doporučujeme vyberať vždy svetlejší odtieň lamelovej strechy.

ROZMERY PERGOLY

Základný rozmer pergoly s 1-modulovým riešením a štyrmi stĺpami je 4.000 x 5.971 mm. Samozrejmosťou je možnosť spájania viacerých modulov.

PRÍSLUŠENSTVO K PERGOLE

Medzi obľúbené príslušenstvo patrí osvetlenie, ktoré je možno integrovať do extrudovaných lamiel. Osvetlenie je LED (biele), ktoré je možno ovládať na diaľkovom ovládaní, ktoré Vám dovolí regulovať intenzitu osvetlenia v rozsahu 0%, 33%, 66% a 100%. Ako ďalšie zaujímavé príslušenstvo môžete zvoliť posuvné alebo fixné zasklenie, prípadne integrované screenové rolety, ktoré sú najpopulárnejšie.

ÚDRŽBA PERGOLY

Táto posuvná pergola je celkom bezúdržbová a preto nevyžaduje špeciálnu údržbu. Čas od času doporučujeme konštrukciu i lamely ošetriť čistou vodou bez použitia saponátov.

 • Moderná voľba, ktorá pridáva
 • Záruka 5 rokov na celý produkt
 • Prvá pergola s automatickým naklápacím a zároveň zhrnovacím strešným systémom na svete
 • Voliteľný systém HDD LED lux osvetlenia alebo LED-pruh skrytý v bočných rámoch osvetlujúcej lamely
 • Možnosť prepojenia viacerých modulov, prekrytie veľkých plôch so 100% vodotesnosťou
 • Konštrukcia a materiály, ktoré zaručia dlhoročnú životnosť a bezúdržbovosť
TYP PRODUKTU Bioklimatická pergola Aerolux
ŠÍRKA 4000 mm
HĹBKA 3000 mm
FARBA RAL 7016
OVLÁDANIE Rádiovým pohonom SOMFY
PREVEDENIE Pergola kotvená k domu alebo volne stojaca
CENA 10 344 € (bez DPH a montáže)